Kdo navštívil jižní Asii nebo Indii, jistě uznale pokýve hlavou při tvrzení, že na světě nejspíš neexistuje blahodárnější pohled než ten na sytě zelené čajové plantáže obtékající tamní pohoří. Ten, kdo země čaje nenavštívil, nechť mu postačí google nebo konec Útěku ze Sibiře, protože i zprostředkovaná podívaná na lány camellie sinensis působí na zrak stejně opojně jako maminčin nedělní štrúdl na chuťové pohárky. Do prosincového Herbaria jsme nemohli vybrat jinou rostlinu než čajovník, který nám všem právě teď zachraňuje duševní i fyzické zdraví. 

Botanická ilustrace čajovníku čínského.

Botanická ilustrace čajovníku čínského.

Listy čajovníku přitom nepředstavují pouze zdroj pro dnes už tak běžný a těžko postradatelný nápoj, tvoří hlavně nedílnou součást jak východní, tak i západní kultury – od japonských čajových rituálů přes anglický čaj o páté až po školní „pitňák“, jak jsme na střední škole s notnou hrdostí na svůj lingvistický um říkávali srazům u várnic s přeslazenou tekutinou. Obecně se čaj dělí na čínský (camellia sinensis var. sinensis) a indický (camellia sinensis var. assamica). Po celá staletí se prý lidé domnívali, že černý a zelený čaj pocházejí z odlišných rostli. Opak je však pravdou – jediný rozdíl mezi zeleným a černým čajem je ten, že čaj černý prochází fermentací. O popularitě tohoto nápoje svědčí mimochodem i fakt, že ročně se čajovníku zpracuje kolem 3 milionů tun. To je pouhá setina hmotnosti odpadu, který ročně vyprodukuje Amerika. Nejen čajoví milovníci by si jistě přáli, aby tomu bylo naopak.

Trhání čajových lístků podle rytiny z Wellcome Collection.

Trhání čajových lístků podle rytiny z Wellcome Collection.

Přesný původ čajovníků není zcela známý. Panuje ale tvrzení, že zatímco camellia sinensis var. sinensis pochází ze západního Jün-nanu a vyrábí se z něj čaj čínský, camellia sinensis var. assamica má své kořeny (doslova) v teplejších částech Ásámu, Barmě, Thajsku, Kambodži, Vientamu a jižní Číně a slouží k výrobě čaje indického – tzv. assamu. Kromě plantáží, kde jsou keře zastřihovány do přibližně dvou metrů, roste čajovník i v lesích jako pozůstatek dřívějšího pěstování. V divoké přírodě potom zejména indický čajovník dosahuje výšky až 17 metrů. 

Čajovna v Hongkongu kolem roku 1860. Zdroj: Wellcome Collection. CC BY

Čajovna v Hongkongu kolem roku 1860. Zdroj: Wellcome Collection. CC BY

Vzhledem k jeho celosvětové oblibě a „mírumilovné“ image si lze jen těžko představit, že se čajovník někde chová jako plevel, jako tomu bylo třeba v tanzanské přírodní rezervaci, nebo dokonce jako usurpátor půdy jako v lesích Madagaskaru, kam se čajovník rozšířil a ohrožoval obnovu původních lesů, přirozeného prostředí pro lemury. Ale zpět k jeho pozitivní stránce. „Čcha“, výsledný produkt z listů čajovníku, je jedním z nejoblíbenějších nápojů světa jak díky svým léčivým, tak stimulujícím účinkům. Ty má na svědomí xantin a kafein, který bývá obsažen ve volně dostupných povzbuzujících lécích nebo v lécích proti bolesti. Ve východní kultuře má potom čaj na poli lékařství mnohem širší užití. Čínská medicína ho využívala třeba jako kloktadlo, injekční látku, lék proti trávicím potížím i proti horečce, přičemž poslední dvě využití jsme vděčně převzali i my na západě. 

Jméno  Camellia sinensis  dal rostlině otec botaniky Carl Linnaeus podle misionáře Georga Kamela, usazeného na Filipínách, rodáka z Moravy. Kamel ale rostlinu neobjevil, a sám Linnaeus jí za čaj nepovažoval. 🤷🏻‍♀️ (c) Eliška Stejskalová

Jméno Camellia sinensis dal rostlině otec botaniky Carl Linnaeus podle misionáře Georga Kamela, usazeného na Filipínách, rodáka z Moravy. Kamel ale rostlinu neobjevil, a sám Linnaeus jí za čaj nepovažoval. 🤷🏻‍♀️ (c) Eliška Stejskalová

Co se pěstování v domácím prostředí týče, čajovník není nikterak náročný. Je ale třeba dostatečné rosení i častá zálivka, stejně tak umístění na nějaké místo na výsluní (jak jinak) a drobné kosmetické úpravy v podobě prostřihávání uschlých lístků. Za láskyplnou péči se vám čajovník odvděčí nejen listy v bio kvalitě pro domácí přípravu čaje, ale i něžnými bílými květy. Chcete-li svou plant sbírku rozšířit o rostliny, které mají zásluhu na příjemnějších ránech i hygge večerech, navštivte náš nový e-shop, ve kterém kromě camellie sinensis nabízíme i coffeu arabicu.