Náš žižkovský botanical lab je po pár týdnech pauzy znovu otevřen a my máme obrovskou radost, že se s vámi můžeme opět dělit o naši oblíbenou zeleň. Kromě instagramových klasik jako pilea, monstera nebo sansevieria se můžete těšit i na rostlinky, které sice nekralují sociálním sítím, ale o to pozoruhodnější mají příběh.

Fotografie: Eliška Stejskalová

Fotografie: Eliška Stejskalová

Tak třeba plumérie. Tento keřík, který ve volné přírodě dorůstá do výšky kolem 6 metrů, je odvěký symbol Aztéků a Májů. Jeho vonící květy mají největší intenzitu v noci, kdy lákají lišaje. Z latinskoamerické flóry teď u nás dostanete i krásně vzrostlé opuncie a tilandsie, přibyly taky kaktusy nejrůznějších tvarů a velikostí – všechno pěstováno v místních podmínkách, od českých pěstitelů. No a zpátky je i žádaný kokosovník, jehož krásně vzrostlé listy mají až 160 cm.

(c) Eliška Stejskalová

(c) Eliška Stejskalová

Kromě toho jsme si pro vás nachystali novinku: vybrané rostlinky si od nás můžete odnést i ve formě řízků, protože vyčkávat, až vykoření, a postupně sledovat, jak rostou, je ten nejlepší botanický adrenalin.

(c) Eliška Stejskalová

(c) Eliška Stejskalová

A pokud vás baví řízkování a rostlinné swapy, rozhodně byste neměli vynechat ten, co ve spolupráci s Udržitelně chic pořádáme v ŕamci Týdenního swapu v prostoru39 již příští pátek, 28. září. Kromě regulerního plant swapu budeme celé odpoledne od 3 do 8 fungovat jako botanická poradna, a v 5 odpoledne se v rámci veřejné diskuze podíváme na téma rostliny a udržitelnost. Pokud to nestíháte - udělejte si radost nějakou tou s láskou opečovávanou zelení u nás v Haenke, jsme tu každý všední den mezi 13 - 19h.

(c) Eliška Stejskalová

(c) Eliška Stejskalová