Leden patří mezi nejsmutnější měsíce v roce – v lednu se například mnohonásobně zvyšuje počet hledaných slov jako „stres“, „deprese“ nebo „smutek“. Proto budou další phytolaby zaměřeny na centrální nervový systém a s ním související zdravotní potíže jako úzkosti, nespavost či migréna. Dozvíte se, jak centrální nervový systém vlastně pracuje a z čeho e skládá, jaké jsou hlavní příčiny stresu a nespavosti a jak jim předcházet a samozřejmě jak vám mohou v tom všem pomoci léčivé rostliny. Domů odejdete se dvěma vlastnoručně vyrobenými produkty obsahujícími esenciální oleje a další přírodní látky; vybrat si můžete roll-on, sprej, krém nebo balzám.

Čas: 18:30–20:00

Cena: 650 Kč

(c) Adam Křena

(c) Adam Křena

10. ledna | Insomnie

Nespavost v současnosti trápí až pětinu obyvatel ČR a nezpůsobuje ji zdaleka jenom velký přísun kávy, alkoholu nebo opulentních večeří. Trpí jí hlavně ženy a starší jedinci a často může vést k podrážděnosti, ztrátě pozornosti či poruchám paměti. Na kurzu se dozvíte, jak docílit kýženého spánku a zůstat při tom šetrní sami k sobě i k přírodě.

(c) Adam Křena

(c) Adam Křena

14. ledna | Migréna a bolest hlavy

Migrénou trpěli velcí vůdci historie jako Julius César, Napoleon Bonaparte nebo Thomas Jefferson, ale k produktivitě rozhodně nepřispívá; podle údajů Evropské unie je dokonce migréna jedním  z největších faktorů snížené práceschopnosti Evropanů. Migréna je dlouhodobé onemocnění, které charakterizují silné a často se opakující bolesti hlavy. Typicky se bolest objevuje na jedné straně hlavy a může trvat od několika minut až po dlouhé dny.

(c) AAdam Křena

(c) AAdam Křena

21. ledna | Stres a úzkosti

Lady Gaga radí říkat stresu „ne“, Adele prý zase spoléhá na humor. Pořádný stres ale rozhodně nic humorného není. Během vypjatého stavu se tělo snaží adaptovat na nepříznivé vnější podmínky tím, že spouští celou řadu reakcí, které mnohdy způsobují mnohem závažnější zdravotní problémy. Kromě rad celebrit a self-love existuje ale ještě jedna účinná zbraň – rostliny. Zjistěte, které z nich vám pomohou navodit zenový klid. 

Haenke_AdamKrena_I.jpg

Jednotlivá témata probereme i v angličtině, můžete se samozřejmě hlásit i pokud vám výše uvedené termíny nevyhovují.

28th January – Insomnia (English)

7th February – Migraines and Headaches (English)

12th February – Stress and Anxiety (English)

HEANKE0273r.jpg

Semináře navážou ale i na témata z letošního podzimu, a to na esenciální oleje a Galénův studený krém. Termíny jsou následující:

16. ledna – Esenciální oleje a parfémovaná voda (česky)

24. ledna – Galénův studený krém (česky)

In English:

30 January Essential Oils and Perfumed Water

5 February Galen’s Cold Cream

Na všechny zmíněné workshopy můžete uplatnit vouchery podle vlastního výběru. Pokud váš voucher převyšuje cenu požadovaného workshopu, můžete si zdarma vybrat rostliny z obchodu Hænke.