IMG_2229.JPG
20170701_haenke_narodni_0006_2048px.jpg
HEANKE0043r.jpg
HEANKE0140r.jpg
IMG_2229.JPG

BOTANICAL LAB


SCROLL DOWN

BOTANICAL LAB


botanical lab | education platform | creative arts space | concept store | more


KALENDÁŘ AKCÍ

Novou sezónu uvítá Haenke Botanical Lab od října. O nejbližších akcích se dozvíte prostřednictvím newsletteru nebo na sociálních médich. Krásné léto!


PRONÁJEM

Hledáte netradiční místo pro svůj event? Haenke Botanical Lab pronajímáme na tiskové konference, focení nebo soukromé akce. Napište nám, pokud byste chtěli vědět víc!

20170701_haenke_narodni_0006_2048px.jpg

INSTALACE


INSTALACE


Rostliny instalujeme do kanceláří, kaváren, ale i pro speciální příležitosti jako tiskové konference, styling pro média, nebo kulturní akce. Naše zeleň vždy přichází s příběhem, který spojuje vybrané rostliny s hlavní myšlenkou dotyčného projektu.

Klienti:

Národní divadlo v Praze

Korres | Profimed

Karlín Studios | Futura | Radio Wave

Amanoriginal | Czech Design Week

Bistro 8

Marie Claire

Chtěli byste ozelenit i své prostory? Napište nám!


HEANKE0043r.jpg

O PROJEKTU


O PROJEKTU


Se stále zvyšujícím se zájmem o udržitelný životní styl se mnoho lidí vrací k tradicím přírodní medicíny jako k šetrné alternativě k syntetickým lékům. Ne vždy jsou ale dostupné informace vědecky ověřené a přírodní léčiva jsou často nesprávně aplikována. Proto vznikl projekt Hænke, který se pod vedením mezinárodních odborníků snaží bořit tyto mýty skrze propojování vědeckých oborů jako je etnobotanika, fytoterapie a farmakognozie s uměním, designem a kulturou.

V našem žižkovském prostoru Hænke Botanical Lab se snažíme přibližit lidem roli léčivých rostlin skrze přednášky workshopy a další události. Léčivé rostliny propojujeme s českým designem a uměním: naše "laboratoř" slouží současně jako showroom designerské firmy Aman, a dostanete zde i výrobky dalších českých firem, jejichž etické krédo nám je blízké.


O NÁS

Julien Antih je francouzský farmaceut a etnobotanik, specializující se na aplikaci léčivých rostlin ve farmacii. Je autorem několika odborných výzkumů ve spolupráci s University College London nebo Universidad de Barcelona. Spolu s ním tvoří HAENKE tým expertů z oblasti vědy, architektury a dalších kreativních odvětví.

S myšlenkou vytvořit místo pro setkávání vědy a umění skrze léčivé rostliny přišel Julien asi před třemi lety na jedné vědecké konferenci v andaluské Cordobě, které se Julien - etnobotanik a farmaceut - účastnil. Stejně jako dalším delegátům mu připadalo škoda, že se jejich vědecké poznatky a zajímavé studie nedostanou mezi širší publikum. Rozhodl se tedy představit svůj obor - vědu zabývající se zkoumánín vztahů mezi lidmi a rostlinami - v trochu jiném světle.

Název projektu je inspirován dílem slavného českého botanika, výzkumníka a objevitele Tadeáše Haenkeho, který se na přelomu 18. a 19. století zúčastnil několika významných zaoceánských expedicí, během nichž popsal velké množství nových léčivých rostlin pocházejících především z Latinské Ameriky. Jeho rozsáhlé sbírky se nacházejí mimo jiné i v pražském Přírodovědeckém muzeu.

HEANKE0140r.jpg

KONTAKT


KONTAKT


Hænke Botanical Lab

Chvalova 12 (roh s Bořivojovou ul).

Praha 3 - Žižkov 130 00

Otevírací doba: po - pá 13 - 19h

 

Vybavení do Hænke Botanical Lab poskytla česká designerská firma Amanoriginal. Prostor je tak i showroom této rodinné značky.


FRIENDS:

 
 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

protisedi_logo_JPEG_72dpi.jpeg
 
 

DĚKUJEME:

Jolana Sýkorová | Hænke identity & graphic design

Adam Křena | Photography

Juráš Lasovský | Architect


MAIN PARTNER

tedok_logo.png
 

 

Napište, pokud byste s námi chtěli spolupracovat nebo udělat společný workshop, ale napište i třeba jenom tak. 

 
 
 

UPOZORNĚNí

Hlavním posláním projektu Hænke je informovat veřejnost o léčivých rostlinách a jejich užití pro zdraví. Tyto informací mají za cíl zlepšit, nikoliv nahradit Váš vztah s lékařem. Užívání léčivých rostlin a přípravků z nich vyrobených nelze v žádném případě nahradit či doplnit lékařské ošetření bez konzultace lékařů. Pokud není uvedeno jinak, tyto informace nejsou určeny pro děti, osoby trpící již probíhajícím onemocněním, ani pro těhotné a kojící ženy. Při koupi a užívání léčivých rostlin a produktů z nich vyrobených dávejte vždy přednost kvalitním značkám, ideálně v biokvalitě či takové, jejichž původ lze dohledat. Přesvědčte se o tom, že konzumujete správnou rostlinu - rozhoduje vždy jméno, rod a druh - vše latinsky (např. máta peprná - mentha piperita). Pro snížení rizika falzifikace, nekupujte rostliny přes internet či z nedůvěryhodných zdrojů. Užívání léků v kombinaci s léčivými rostlinami může vyvolat nežádoucí účinky - o správném použití se poraďte se svým lékařem.