IMG_2229.JPG
HEANKE0043r.jpg
HEANKE0140r.jpg
IMG_2229.JPG

BOTANICAL LAB


SCROLL DOWN

BOTANICAL LAB


botanical lab | education platform | creative arts space | concept store | more


KALENDÁŘ AKCÍ

HEANKE0043r.jpg

KONCEPT


KONCEPT


Se stále zvyšujícím se zájmem o udržitelný rozvoj a zdravý životní styl se mnoho lidí se vrací k tradicím přírodní medicíny jako k šetrné a přírodní alternativě k syntetickým lékům. Ne vždy jsou ale účinné látky obsažené v léčivých rostlinách využívány podle správných a etických postupů a pro obecný prospěch. Proto jsme se rozhodli založit Haenke - projekt, který má za cíl otevřít debatu související s využitím léčivých rostlin ve vědě, umění či městském designu

V našem žižkovském prostoru Hænke Botanical Lab se snažíme přibližit lidem roli léčivých rostlin skrze přednášky workshopy a další události. Léčivé rostliny propojujeme s českým designem a uměním: naše "laboratoř" slouží současně jako showroom designerské firmy Aman, a dostanete zde i výrobky dalších českých firem, jejichž etické krédo nám je blízké.


O NÁS

Julien Antih je francouzský farmaceut a etnobotanik, specializující se na aplikaci léčivých rostlin ve farmacii. Je autorem několika odborných výzkumů ve spolupráci s University College London nebo Universidad de Barcelona. Spolu s ním tvoří HAENKE tým expertů z oblasti vědy, architektury a dalších kreativních odvětví.

S myšlenkou vytvořit místo pro setkávání vědy a umění skrze léčivé rostliny přišel Julien asi před třemi lety na jedné vědecké konferenci v andaluské Cordobě, které se Julien - etnobotanik a farmaceut - účastnil. Stejně jako dalším delegátům mu připadalo škoda, že se jejich vědecké poznatky a zajímavé studie nedostanou mezi širší publikum. Rozhodl se tedy představit svůj obor - vědu zabývající se zkoumánín vztahů mezi lidmi a rostlinami - v trochu jiném světle.

Název projektu je inspirován dílem slavného českého botanika, výzkumníka a objevitele Tadeáše Haenkeho, který se na přelomu 18. a 19. století zúčastnil několika významných zaoceánských expedicí, během nichž popsal velké množství nových léčivých rostlin pocházejících především z Latinské Ameriky. Jeho rozsáhlé sbírky se nacházejí mimo jiné i v pražském Přírodovědeckém muzeu.

HEANKE0140r.jpg

KONTAKT


KONTAKT


Hænke Botanical Lab

Chvalova 12 (roh s Bořivojovou ul).

Praha 3 - Žižkov 130 00

Otevírací doba: po - pá 13 - 19h

 

Vybavení do Hænke Botanical Lab poskytla česká designerská firma Amanoriginal. Prostor je tak i showroom této rodinné značky.


PARTNEŘI:

 
 
 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

 
 
 

DĚKUJEME:

Jolana Sýkorová | Hænke identity & graphic design

Adam Křena | Photography

Juráš Lasovský | Architect


 

Napište, pokud byste s námi chtěli spolupracovat nebo udělat společný workshop, ale napište i třeba jenom tak. 

 
 
 

UPOZORNĚNí

Hlavním posláním projektu Hænke je informovat veřejnost o léčivých rostlinách a jejich užití pro zdraví. Tyto informací mají za cíl zlepšit, nikoliv nahradit Váš vztah s lékařem. Užívání léčivých rostlin a přípravků z nich vyrobených nelze v žádném případě nahradit či doplnit lékařské ošetření bez konzultace lékařů. Pokud není uvedeno jinak, tyto informace nejsou určeny pro děti, osoby trpící již probíhajícím onemocněním, ani pro těhotné a kojící ženy. Při koupi a užívání léčivých rostlin a produktů z nich vyrobených dávejte vždy přednost kvalitním značkám, ideálně v biokvalitě či takové, jejichž původ lze dohledat. Přesvědčte se o tom, že konzumujete správnou rostlinu - rozhoduje vždy jméno, rod a druh - vše latinsky (např. máta peprná - mentha piperita). Pro snížení rizika falzifikace, nekupujte rostliny přes internet či z nedůvěryhodných zdrojů. Užívání léků v kombinaci s léčivými rostlinami může vyvolat nežádoucí účinky - o správném použití se poraďte se svým lékařem.